تبلیغات
برای المپیادی ها می نویسیم - المپیاد ادبی چیست؟
 
برای المپیادی ها می نویسیم
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد لاری
نظرسنجی
در جه المپیادی شرکت می کنید ؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
یکشنبه 20 فروردین 1391 :: نویسنده : محمد لاری

المپیاد ادبی آزمونی است که از طرف باشگاه دانش پژوهان جوان برای دانش آموزان سال سوم دبیرستان در تمام رشته ها برگزار می شود. این آزمون سه مرحله دارد:

مرحله منابع هنگام برگزاری نوع آزمون
نخست ادبیات فارسی ، زبان فارسی و زبان انگلیسی سال اول و دوم- عربی 1 ، 2 و 3 (انسانی) - تاریخ ادبیات 1- متون نظم و نثر نیمه نخست بهمن ماه تستی چهار جوابی با نمرۀ منفی
دوم ادبیات فارسی ، زبان فارسی و تاریخ ادبیات سال سوم انسانی ، تجزیه و ترکیب یک سوره از قرآن ، ترجمه ی یک متن انگلیسی ، منابع نظم و نثر ، منابع شعر و رمان معاصر(ایران و جهان) و علوم ادبی اردیبهشت تستی چهار جوابی با نمرۀ منفی

    - عربی 3 انسانی از امسال(1389)به صورت رسمی به منابع افزوده شد.
    - آرایه های ادبی (سال سوم انسانی) معمولا به طور رسمی به عنوان منبع معرفی نمی شود، ولی ضمن سرفصل های دیگر از آن سوال می آید.
    - معمولا در مرحله ی نخست یک متن نظم و یک متن نثر معرفی می شود.
    - منابع و تعداد پرسشها بستگی به خط مشی کمیته ی المپیاد دارد. در هر نوبت کلیّه منابع فوق –جز کتابهای درسی- می توانند تغییر کنند یا جا به جا شوند. برای آشنایی با منابع سال های گذشته به آرشیو سایت باشگاه دانش پژوهان مراجعه کنید.www.ysc.ac.ir
    - برای توضیح بیشتر راجع به منابع بخش «کتاب های من» را ببینید.
    - در مرحله ی نخست حدود هزار نفر و در مرحله دوم بین 35 تا 40 نفر برگزیده می شوند.

مرحله ی  آخر: دوره ی باشگاه دانش پژوهان
این مرحله در تیر ماه برگزار می گردد.افراد برگزیده ی مرحله ی دوم حدود یک ماه را در باشگاه سپری می کنند. در آن جا کلاسهایی توسط استادان برگزیده ی دانشگاه ها تشکیل شده و در پایان از مباحث امتحان گرفته می شود. در کنار آن معارفه هایی با اساتید بنام و جلسات پرسش و پاسخ هم برگزار می گردد.
در آخر دوره هر داوطلب در یک مصاحبه با کمیته ی علمی المپیاد ادبی شرکت می کند.امتیازات بر اساس مصاحبه و آزمونها محاسبه و نفرات برتر تعیین می شوند.

تعداد مدال های طلا برای دانش آموزان رشته ی انسانی 12 تا و برای دانش اموزان رشته های دیگر 6 تاست. (این دانش آموزان باید نمره شان از آخرین نفر طلای انسانی بالاتر باشد.)

توجه کنید که با مدال طلای المپیاد ادبی فقط می توانید در رشته ی ادبیات بدون کنکور تحصیل کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :